10143734-014LF
Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10143734-014LF
Fabricante:
Amphenol ICC (FCI)
Descripción:
CONN RCPT HSG 14POS 1.27MM
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Number of Rows 1
Number of Positions 14
Color Black
Contact Type Female Socket
Row Spacing -
Mounting Type Free Hanging (In-Line)
Fastening Type Latch Lock
Product Status Active
Insulation Material Thermoplastic
Series Minitek MicroSpace™ 1.27mm
Note Contacts Not Included
Mfr Amphenol ICC (FCI)
Pitch 0.050" (1.27mm)