103-181KS
API Delevan Inc.
Producto No:
103-181KS
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 180NH 695MA 200MOHM SM
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Q @ Freq 25 @ 25MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 695 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Inductance 180 nH
Series 103
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 550MHz