103-560KS
API Delevan Inc.
Producto No:
103-560KS
Descripción:
FIXED IND 56NH 760MA 170MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Q @ Freq 39 @ 50MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 760 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 56 nH
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 1.11GHz