103R-153JS
API Delevan Inc.
Producto No:
103R-153JS
Descripción:
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 25 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 135 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 5.6Ohm Max
Inductance 15 µH
Series 103R
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 30MHz