104MWR102K
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
104MWR102K
Descripción:
CAP FILM 0.1UF 10% 1KVDC AXIAL
En stock : 1392
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.472" Dia x 1.142" L (12.00mm x 29.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 14.147 Ohms
Ratings -
Series MWR
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.1 µF