104SMH050M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
104SMH050M
Descripción:
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications Bypass, Decoupling
Height - Seated (Max) 0.220" (5.60mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" Dia (4.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2.3 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.99kOhm @ 120Hz
Ratings -
Series SMH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 3.45 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 0.1 µF