105-152GS
API Delevan Inc.
Producto No:
105-152GS
Fabricante:
API Delevan Inc.
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 280MA 1.2OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 25 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 280 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.2Ohm Max
Inductance 1.5 µH
Series 105
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 100MHz