106TMA100M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
106TMA100M
Descripción:
CAP ALUM 10UF 20% 100V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia x 0.630" L (6.30mm x 16.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 52 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14.921Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series TMA
Package / Case Axial, Can
Ripple Current @ High Frequency 104 mA @ 50 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 10 µF