107CKH063M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
107CKH063M
Descripción:
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL
En stock : 14166
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.551" (14.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 63 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 260 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.4921Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series CKH
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 390 mA @ 100 kHz
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 100 µF