107DCN2R7Q
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
107DCN2R7Q
Descripción:
CAP 100F -10%, +30% 2.7V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) 1.850" (47.00mm)
Tolerance -10%, +30%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Voltage - Rated 2.7 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.866" Dia (22.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 18mOhm
Series DCN
Package / Case Radial, Can - Snap-In
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 100 F