109D396X9060F2
Vishay Sprague
Producto No:
109D396X9060F2
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 39UF 10% 60V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 60 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.312" Dia x 0.796" L (7.92mm x 20.22mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm
Series TANTALEX®, 109D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF