10SVPB56M
Panasonic Electronic Components
Producto No:
10SVPB56M
Descripción:
CAP ALUM POLY 56UF 20% 10V SMD
En stock : 565
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Ripple Current @ Low Frequency 83.5 mA @ 120 Hz
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40mOhm
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 105°C
Ratings -
Series OS-CON™, SVPB
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 1.67 A @ 100 kHz
Mfr Panasonic Electronic Components
Capacitance 56 µF