110RCM150-24D
Bel Power Solutions
Producto No:
110RCM150-24D
Descripción:
DC/DC CONVERTER 24V 150W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 137.5V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4.2 kV
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.48" L x 3.78" W x 1.42" H (164.6mm x 96.0mm x 36.1mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 6.25A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 50.4V
Series Melcher RCM (150W)
Power (Watts) 150W
Type Enclosed, Conformal Coated
Efficiency 93%