11VR2Y25F2N103B1
CTS Electrocomponents
Producto No:
11VR2Y25F2N103B1
Descripción:
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR
En stock : 95
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Number of Gangs 1
Bushing Thread M9 x 0.75
Actuator Diameter 0.236" (6.00mm)
Termination Style PC Pins
Actuator Type Flatted
Tolerance ±20%
Built in Switch None
Actuator Length 0.984" (25.00mm)
Number of Turns 1
Mounting Type Through Hole
Temperature Coefficient -
Product Status Active
Rotation 300°
Series 11VR
Power (Watts) 0.05W, 1/20W
Mfr CTS Electrocomponents
Resistive Material Carbon
Resistance (Ohms) 10k
Size - Body Rectangular - 0.618" x 0.472" Face (15.70mm x 12.00mm)