12038VA-12R-EA-E0
NMB Technologies Corporation
Producto No:
12038VA-12R-EA-E0
Descripción:
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE
Guía del usuario
Air Flow 243.2 CFM (6.81m³/min)
Noise 66.0dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 3.00A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 12VDC
Product Status Active
Voltage Range 10 ~ 13.8VDC
RPM 6400 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Auto Restart
Width 38.00mm
Operating Temperature 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C)
Static Pressure 1.460 in H2O (363.7 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency -
Termination 2 Wire Leads
Size / Dimension Square - 120mm L x 120mm H
Weight -
Lifetime @ Temp. 100000 Hrs @ 25°C
Material - Blade Plastic
Series 12038VA
Power (Watts) 36 W