1206F563M500CT
Walsin Technology Corporation
Producto No:
1206F563M500CT
Descripción:
CAP CER 0.056UF 50V Y5V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient Y5V (F)
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 0.056 µF