1206N470J201BD
Aillen
Producto No:
1206N470J201BD
Fabricante:
Aillen
Descripción:
Cap. SMD,1206,NP0,47pF,5%,200V
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Active
Series 1206
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Mfr Aillen
Capacitance 47 pF