1206PC273KAZ2A
KYOCERA AVX
Producto No:
1206PC273KAZ2A
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 0.027UF 250V X7R 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series FLEXITERM®
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.027 µF