12101K2R2BBTTR
KYOCERA AVX
Producto No:
12101K2R2BBTTR
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP THIN FILM 2.2PF 100V 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max) 0.044" (1.13mm)
Tolerance ±0.1pF
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.119" L x 0.098" W (3.02mm x 2.50mm)
Product Status Active
Series Accu-P®
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 pF