1210L010WR
Littelfuse Inc.
Producto No:
1210L010WR
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 30V 100MA 1210
En stock : 32684
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 100 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 10 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 15 Ohms
Series POLY-FUSE®, 1210L
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric), Concave
Thickness (Max) 0.049" (1.25mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.6 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 300 mA