121NQ045R
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
121NQ045R
Paquete:
D-67 HALF-PAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 120A D-67
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 5200pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-67 HALF-PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 mA @ 45 V
Series -
Package / Case D-67 HALF-PAK
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 650 mV @ 120 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 120A