121SPC045A
SMC Diode Solutions
Producto No:
121SPC045A
Paquete:
SPD-3A
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 45V 120A SPD-3A
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 4800pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SPD-3A
Current - Reverse Leakage @ Vr 2.4 mA @ 45 V
Series -
Package / Case SPD-3A
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 660 mV @ 120 A
Mfr SMC Diode Solutions
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Bulk
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 120A