125NQ015
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
125NQ015
Paquete:
D-67 HALF-PAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 15V 120A D-67
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 7700pF @ 5V, 1MHz
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-67 HALF-PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 mA @ 15 V
Series -
Package / Case D-67 HALF-PAK
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 390 mV @ 120 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15 V
Package Bulk
Current - Average Rectified (Io) 120A