12OHGMA100
Eaton - Bussmann Electrical Division
Producto No:
12OHGMA100
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 100A 12KVAC
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 100A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 40kA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 2.500" Dia x 14.133" L (63.50mm x 359.00mm)