12STRBLATHHN50
Remington Industries
Producto No:
12STRBLATHHN50
Descripción:
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 50'
En stock : 192
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Polyamide (PA), Nylon
Product Status Active
Wire Gauge 12 AWG
Ratings -
Series THHN
Length 50.00' (15.24m)
Voltage 600V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/25
Conductor Material Copper, Bare
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Black
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.128" (3.25mm)