12VL175XLU
Littelfuse Inc.
Producto No:
12VL175XLU
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
PTC RESET FUSE 12V 1.75A STRAP
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 12V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.75 A
Height - Seated (Max) -
Approval Agency cURus, TUV
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type User Defined
Size / Dimension 1.057" L x 0.146" W (26.85mm x 3.70mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 62 mOhms
Series POLY-FUSE®, VL
Type Polymeric
Package / Case Strap
Thickness (Max) 0.032" (0.80mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 17 mOhms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 4.2 A