SCHURTER Inc.
Producto No:
1301.9565
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 50MA 24V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$29.317
$29.317
50
$26.99976
$1349.988
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Ingress Protection | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Actuator Marking | No Marking |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 22.00mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 50mA (DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Mechanical Life | 300,000 Cycles |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | MCS |
| Voltage Rating - DC | 24 V |
| Type | Anti-Vandal |
| Switch Function | Off-Mom |
| Electrical Life | 300,000 Cycles |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Features | Stainless Steel |
| Package | Bulk |
| Color - Actuator/Cap | Silver |