1331-562J
API Delevan Inc.
Producto No:
1331-562J
Descripción:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9OHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) 124mA
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz
Q @ Freq 50 @ 7.9MHz
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 124 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 2.9Ohm Max
Inductance 5.6 µH
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 60MHz