135D156X9035C2
Vishay Sprague
Producto No:
135D156X9035C2
Descripción:
CAP TANT 15UF 10% 35V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code C
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.203" Dia x 0.453" L (5.16mm x 11.51mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6.2Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 15 µF