135D406X9030F2
Vishay Sprague
Producto No:
135D406X9030F2
Descripción:
CAP TANT 40UF 10% 30V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 30 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 4Ohm
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 40 µF