135D567X9006F2
Vishay Sprague
Producto No:
135D567X9006F2
Fabricante:
Vishay Sprague
Descripción:
CAP TANT 560UF 10% 6V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 200°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.296" Dia x 0.641" L (7.52mm x 16.28mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Series 135D
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 560 µF