Hogar / Boxes / 1418N4ALK12
minImg
1418N4ALK12
Hammond Manufacturing
Producto No:
1418N4ALK12
Descripción:
BOX ALUM NATURAL 30"L X 24"W
Guía del usuario
Area (L x W) 720in² (4645cm²)
Color Natural
Material Metal, Aluminum
Size / Dimension 30.000" L x 24.000" W (762.00mm x 609.60mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 36 lbs (16.3 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 4,12,13
Design Hinged Door, Lid
Thickness 0.100" (2.54mm)
Series 1418
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels, Mounting Flange
Height 12.000" (304.80mm)