Hogar / Boxes / 1418N4ALM12
minImg
1418N4ALM12
Hammond Manufacturing
Producto No:
1418N4ALM12
Descripción:
BOX ALUM NATURAL 36"L X 30"W
Guía del usuario
Area (L x W) 1080in² (6968cm²)
Color Natural
Material Metal, Aluminum
Size / Dimension 36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 47 lbs (21.3 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 4,12,13
Design Hinged Door, Lid
Thickness 0.100" (2.54mm)
Series 1418
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Height 12.000" (304.80mm)