Hogar / Boxes / 1418N4S10
minImg
1418N4S10
Hammond Manufacturing
Producto No:
1418N4S10
Descripción:
BOX STEEL GRAY 48"L X 36"W
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 1728in² (1.115 m²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 48.000" L x 36.000" W (1219.20mm x 914.40mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 183 lbs (83 kg)
Ratings IP66, NEMA 3R,4,12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1418
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Height 10.000" (254.00mm)