Hogar / Boxes / 1418N4S16M16
minImg
1418N4S16M16
Hammond Manufacturing
Producto No:
1418N4S16M16
Descripción:
BOX S STEEL NATURAL 36"L X 30"W
Guía del usuario
Area (L x W) 1080in² (6968cm²)
Color Natural
Material Metal, Stainless Steel
Size / Dimension 36.000" L x 30.000" W (914.40mm x 762.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 149 lbs (67.6 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,4X,12,13, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1418
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Height 16.000" (406.40mm)