1422VW12
Hammond Manufacturing
Producto No:
1422VW12
Descripción:
BOX STEEL GRAY 42"L X 48"W
En stock : 2
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 2016in² (1.301 m²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 48.000" L x 42.000" W (1219.20mm x 1066.80mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 161 lbs (73 kg)
Ratings IP54, NEMA 12, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1422
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels
Height 12.000" (304.80mm)