Hogar / Boxes / 1447SN4L12
minImg
1447SN4L12
Hammond Manufacturing
Producto No:
1447SN4L12
Descripción:
BOX STEEL GRAY 60"L X 37.380"W
En stock : 6
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 2243in² (1.447 m²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Size / Dimension 60.000" L x 37.380" W (1524.00mm x 949.45mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 265 lbs (120.2 kg)
Ratings IP66, JIC EGP-1-1967, NEMA 3R,4,12, UL-508
Design Hinged Door, Lid
Thickness 14 Gauge
Series 1447SN4
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Interior Panels
Height 12.000" (304.80mm)