14STRBROUL1426100
Remington Industries
Producto No:
14STRBROUL1426100
Descripción:
HOOK-UP STRND 14AWG 60V BRN 100'
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness -
Jacket (Insulation) Material Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Product Status Active
Wire Gauge 14 AWG
Ratings -
Series GPT
Length 100.0' (30.5m)
Voltage 60V
Mfr Remington Industries
Conductor Strand 19/27
Conductor Material Copper, Tinned
Features Abrasion Resistant, Chemical Resistant, Oil Resistant, Solvent Resistant
Jacket Color Brown
Package Spool
Jacket (Insulation) Diameter 0.117" (2.97mm)