150106J63TF
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
150106J63TF
Descripción:
CAP FILM 10UF 5% 63VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" Dia x 1.299" L (15.50mm x 33.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 63V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 40V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 10 µF