150152K630BB
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
150152K630BB
Descripción:
CAP FILM 1500PF 10% 630VDC AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.650" L (6.00mm x 16.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 1500 pF