150473K630EC
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
150473K630EC
Descripción:
CAP FILM 0.047UF 630VDC AXIAL
En stock : 924
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Dielectric Material Polyester, Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia x 0.807" L (8.00mm x 20.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series 150
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 0.047 µF