Phoenix Contact
Producto No:
1506752
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG MALE 3P AXIAL PIERCE
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$25.1845
$25.1845
10
$23.16955
$231.6955
50
$21.40692
$1070.346
100
$20.399445
$2039.9445
250
$19.140296
$4785.074
500
$17.528412
$8764.206
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Cable Opening | 0.118" ~ 0.197" (3.00mm ~ 5.00mm) |
| Backshell Material, Plating | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Insert Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Voltage Rating | 48VAC, 60VDC |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | 4A |
| Shell Size, MIL | - |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Shell Finish | Nickel |
| Shell Size - Insert | M8-3 |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Contact Material | Copper Zinc |
| Connector Type | Plug, Male Pins |
| Features | Backshell |
| Contact Finish - Mating | Gold |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Applications | - |
| Number of Positions | 3 |
| Color | Black, Silver |
| Termination | Axial Pierce |
| Shielding | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Fastening Type | Threaded |
| Orientation | A |
| Mounting Feature | - |
| Series | SACC |
| Shell Material | Brass |
| Package | Bulk |