150D126X0020B2B
Vishay Sprague
Producto No:
150D126X0020B2B
Descripción:
CAP TANT 12UF 20% 20V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 125°C
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 12 µF