150D396X9010B2
Vishay Sprague
Producto No:
150D396X9010B2
Descripción:
CAP TANT 39UF 10% 10V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code B
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
Mfr Vishay Sprague
Capacitance 39 µF