150E3CL15.5
Littelfuse Inc.
Producto No:
150E3CL15.5
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Descripción:
FUSE CARTRIDGE 150A 5.5KVAC CYL
Guía del usuario
Operating Temperature -
Applications Transformer Protection
Response Time -
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 150A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 80kA
Mounting Type Bolt Mount
Size / Dimension 21.130" L x 3.000" W x 11.560" H (536.70mm x 76.20mm x 293.62mm)