155124YS73200
Würth Elektronik
Producto No:
155124YS73200
Fabricante:
Würth Elektronik
Paquete:
1204
Descripción:
LED YELLOW CLEAR 1204 SMD R/A
En stock : 3494
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Wavelength - Dominant 589nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Yellow
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 3.20mm L x 1.50mm W
Millicandela Rating 130mcd
Product Status Active
Height (Max) 1.20mm
Supplier Device Package 1204
Lens Style Rectangle with Domed Top
Series WL-SMSW
Package / Case 2-SMD, Side View
Mfr Würth Elektronik
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 592nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.00mm x 1.00mm