157BPA025M
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Producto No:
157BPA025M
Descripción:
CAP ALUM 150UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications Audio
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia x 0.748" L (10.00mm x 19.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 320 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.211Ohm @ 120Hz
Ratings -
Series BPA
Package / Case Axial, Can
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 150 µF