1589T77G1
Hammond Manufacturing
Producto No:
1589T77G1
Descripción:
POWER STRIP 77" 20A 12OUT 15'
Guía del usuario
Connector - AC Output NEMA 5-20R
Housing Material Aluminum
Approval Agency CSA, UL
Current - Max 20A
Mounting Type Bench, Rack, Wall
Product Status Active
Weight 0.625 lb (283.5 g)
Series 1589
Type PDU (Power Distribution Unit)
Overload Protection Circuit Breaker(s)
AC Outlets 12
Cord Length 15' (4.57m)
Energy -
Region Utilized North America
Connector - AC Input NEMA 5-20P
Mfr Hammond Manufacturing
Features -
Package Bag
Media Lines Protected -
Voltage - Input 120V