1590WJBK
Hammond Manufacturing
Producto No:
1590WJBK
Descripción:
BOX ALUM BLACK 5.709"L X 3.740"W
En stock : 7
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Area (L x W) 21.4in² (138cm²)
Color Black
Material Metal, Aluminum
Size / Dimension 5.709" L x 3.740" W (145.01mm x 95.00mm)
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Weight 0.7 lb (317.51 g)
Ratings IP65
Design Cover Included
Thickness 0.080" (2.03mm)
Series 1590W
Shipping Info Shipped from Digi-Key
Container Type Box
Mfr Hammond Manufacturing
Features Watertight
Height 1.929" (49.00mm)