15BJ120A
Eaton - Electronics Division
Producto No:
15BJ120A
Paquete:
SMBF
Descripción:
TVS DIODE 120VWM 193VC SMBF
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.8A
Applications Telecom
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 133V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package SMBF
Series 15BJ
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 193V
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 120V